لیفت و لمینت مژه

  1. خانه
  2. مقالات آرایشی و بهداشتی
  3. لیفت و لمینت مژه
تعداد بازدید : 172
لیفت و لمینت مژه

لیفت مژه و لمینت مژه یکی از راه های خوب برای پر پشت کردن مژه و فر دادن به آن با مواد طبیعی و بدون عوارض جانبی می باشد. در این مقاله جامع از سری مقالات ارایشی و بهداشتی قصد داریم تا برای شما همراهان سایت هگزپاد | مرجع اموزش آنلاین و پادکست  توضیحات کاملی در خصوص پرپست کردن مژه ها ارائه نماییم.

لیفت مژه و لمینت مژه چیست ؟

یک گزینه خوب برای پرپشتی و تقویت مژه با مواد طبیعی(کراتین،مکمل ویتامین) لیفت مژه است. در واقع لیفت یعنی فر کردن، حالت دادن و رنگ با مواد می باشد. در این روش چون مژه از پایه فر می شود باعث می شود مژه ها بلندتر شوند. استفاده از این تکنیک برای همه مناسب است حتی خانم های باردار و شیرده هم هیچ مشکلی در انجام آن نخواهند داشت.

لیفت مژه روشی است که با قرار دادن 40 تا 45 دقیقه کمپرس ویتامینه مژه های شما را به طرز باور نکردنی زیباتر میکند. تنها نگهداری که باید انجام شود این است که تا 24 ساعت آب به چشمتان نزنید، اما بعد از آن میتوانید استخر و سونا بروید، از ریمل استفاده کنید و هر کاری که قبلا روی مژه هاتون انجام میدادید را انجام بدهید.

لیفت مژه
تقویت مژه | پرپشت کردن مژه

دلیل چسبندگی مژه ها بعد از لیفت

سوالی که برای خیلی از افراد بعد از دیدن عکس هایی مانند عکس های بالا که قبل و بعد از لیفت مژه و لمینت مژه را نشان می دهد اتفاق می افتد این موضوع است که دلیل چسبندگی مژه ها بعد از این عمل چه می باشد ؟

دلیل چسبندگی مژه مواد ویتامینه ی روی مژه است.  این چسبندگی دانه های سیاه ریمل نیست بلکه رنگ مژه است که بعد از شستشو این حالت کاملا از بین میرود.

مسئله بعدی شاید برای افرادی که نماز می خوانند مشکل دار شدن نماز بعد از پرپشت کردن مژه می باشد که باید عرض کنم چون هیچ چیزی اضافه روی مژه هایتان نمیچسبد هیچ مشکلی برای وضو و نماز نخواهید داشت.


لیفت مژه و مزایای ان

استفاده این تکنیک برای پرپشت کردن مژه ها مزایایی دارد که به اختصار در زیر به آن ها خواهیم پرداخت :

لیفت مژه بدون نیاز به فرمژه، مژه ها را فر کرده و به مدت چند هفته این فر را حفظ می کند.

مژه ها رنگ می شوند و به گونه ای به نظر می رسند که گویی روی آن ها ریمل خورده است.

با قرار گرفتن در آب، مژه ها رنگ و حالت خود را از دست نمی دهند. (البته بهتر است کسانی که از لیفت مژه استفاده می کنند، از فعالیت های طولانی مدت در آب خودداری کنند.)

از آن جایی که از مژه های مصنوعی در لیفت مژه استفاده نمی شود، نیازی به ترمیم مژه ها وجود نخواهد داشت.

روشی طبیعی برای پر پشت کردن مژه ها و محکم شدن آن ها می باشد.

و نیز عوارضی مانند (خشک شدن مژه و ریزش مژه) را به همراه ندارد.

شیمیایی نبودن این روش مزیت لیفت مژه است.


لمینت مژه و مزایای ان

استفاده این تکنیک برای تقویت مژه ها مزایایی دارد که به اختصار در زیر به آن ها خواهیم پرداخت :

هدف لمینت مژه رنگ کردن مژه ها و تاب دادن به آن هاست به گونه ای که به دلیل استفاده از مواد معدنی در حین این کار مژه ها تقویت می شوند.

هیچ روش دیگری مانند لمینت باعث تقویت مژه ها نمی شود و اکثر روش های کاربردی، تنها باعث آسیب رساندن به آن ها می شوند.

لمینت مژه چشم ها را بازتر و درشت تر نشان می دهد.

در لمینت مژه به چشم ها هیچ صدمه ای وارد نمی شود و فرد می تواند به راحتی از لنز چشم استفاده کند.

در لمینت مژه امکان استفاده از ریمل و محصولات دیگر آرایشی بهداشتی برای فرد وجود دارد.

مژه های لمینت شده به هر صورتی قرار می گیرند و کاملا انعطاف پذیرند. به این دلیل که از مژه های واقعی فرد به وجود آمده اند.

در لمینت مژه می توان بدون نگرانی چشم ها را مالید.

در این تکنیک چشم ها سنگین نشده و احساس نا راحتی به فرد دست نمی دهد.

مدت زمان ماندگاری لمینت مژه بین 3 هفته تا 2 ماه است. البته این موضوع بسته به عوامل مختلف متقاوت است.

پرپشت کردن مژه
پرپشت کردن مژه | تقویت مژه

مراقبت های بعد از لیفت و لمینت

شستن مژه ها تا ۲۴ ساعت بعد از انجام این کار ممنوع می باشد. دلیل این امر این است که رسیدن آب باعث از بین رفتن مواد طبیعی به کار رفته در آن ها می شود. بعد از گذشت ۲۴ ساعت دیگر نیازی به مراقبت از مژه هایتان ندارید.

این عمل تقویت مژه برای بلند شدن ،فر شدن ،مشکی شدن مژه های اصلی شما با استفاده از مواد درجه یک می باشد و هیچ گونه چسب و مژه اضافی به آن ها اضافه نمی شود و حالت طبیعی خواهند داشت.
لمینت مژه به زبان ساده چیزی است که شما را از فرمژه و ریمل بی نیاز میکند. از آنجایی که چشم نقش زیادی در زیبایی چهره داره، برای بسیاری از خانوم هایی که علاقه زیادی به آرایش ندارد و دوست دارند ساده تر به نظر برسند و همینطور خانوم هایی که اکستنشن را تجربه کرده اند و وجود یه چیز اضافی روی چشم هایشان برایشان سخت و غیرقابل تحمل می باشد، خیلی میتواند مناسب باشد.

اما خیلی مهمه که این کار به چه صورت و با چه موادی انجام می شود. زیرا چشم بخش حساسی از بدن می باشد. لمینت مژه روشی کاملا گیاهی است که به وسیله آن مژه های شما حجیم تر، پر رنگ و بلندتر به نظر می رسند.

دلیل انتخاب لمینت مژه تقویت و ویتامینه کردن مژه در کنار یک زیبایی طبیعی می باشد. خیلی از خانوم ها روزانه از فرمژه استفاده میکنند، بدون اطلاع از این که چقدر به مژه های خودشان آسیب میزنند و با اینکار باعث ریزش هر چه بیشتر مژه های خود میشوند.

لیفت مژه و لمینت مژه
لیفت مژه و لمینت مژه

چرا باید لیفت مژه را انتخاب کنیم ؟

مشکل عمده تمامی محصولات تقویت مژه این است که فقط به صورت سِرُم روی مژه ها قرار میگیرند و هیچ تاثیری روی ظاهر مژه ها از قبیل حالت و رنگ مژه ندارند. به همین دلیل مصرف کنندگان مجبور به استفاده از فرمژه و حجم زیاد ریمل هستند.

لیفت مژه را به جرات می توان به عنوان تنها روشی در دنیا نام برد که علاوه بر تقویت مژه ها از پایه، مژه ها را حالت دار و به صورت برگشته می کند. این روش همچنین رنگ مژه را تیره تر کرده و 20 تا 30 درصد بطول آن ها را افزایش می دهد.

همچنین حجم مژه ها بعد از لیفت به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند.

لیفت و لمینت مژه
لیفت مژه و لمینت مژه

لیفت مژه و لمینت مژه و میزان ماندگاری آن ها

موادی که برای لیفت استفاده میشه، مسلما مواد با کیفیت تر و با ماندگاری بیشتری می باشند.
همانطور که می دانید فرم اولیه مژه و میزان رشد مژه در هر فرد متفاوت است که این خود تاثیر به سزایی در زمان ماندگاری خواهد داشت.  به طور میانگین می توان برای لیفت مژه یک ماه و نیم تا 2 ماه و حداکثر 3 ماه ماندگاری را در نظر گرفت. همانطور که می دانید مژه ها هم مانند موی سر رشد میکنند و زمانی که رشدشان کامل شد بعد از مدتی می ریزند و دوباره مژه های جدید بوجود خواهند آمد.

زمانی که شخصی لیفت انجام می دهد بعد از یک ماه طبیعتا بخشی از مژه هایش ریخته و مژه های جدید در می آیند. مژه های جدید قطعا دیگر حالتی ندارند و این باعث میشود که مژه ها حالت منظم اولیه بعد از لیفت را دیگر نداشته باشند و شما میتوانید با تجدید لیفت مژه خود دوباره آن ها رو منظم، زیبا و تقویت نمایید.


خواص ظاهری لیفت مژه

چیزی که به عنوان لیفت مژه مطرح می‌شود، روشی است که در آن با استفاده از مواد خاصی مژه ها ضخیم‌تر به نظر می‌آیند. در این روش قطور شدن مژه ها باعث می‌شود که حالت خمیدگی روبه‌بالا برای مژه های پلک بالا و خمیدگی روبه‌ پایین برای مژه‌های پلک پایینی به وجود بیاید. از آنجا که مژه‌ها حالت خمیدگی پیدا می‌کنند این‌طور به نظر می‌رسد که مژه‌ها لیفت شده اند. بنابراین مژه هایی که تا پیش از آن جلوی چشم‌ها بودند، به سمت بالا و پایین فر می‌خورد و همین قضیه باعث زیبایی می‌شود. به علاوه فر خوردن مژه ‌ها به سمت بالا و پایین، باعث می‌شود که چشم‌ها درشت‌تر به نظر برسند. همین قضیه به لحاظ زیبایی، برای افراد خوشایند است و جذب آن می‌شوند.

تقویت مژه ها | پرپشت کردن مژه ها
تقویت مژه | پرپشت کردن مژه

تفاوت لیفت و لمینت مژه با اکستنشن مژه

در لمینت و لیفت، مژه را مانند زمانی که ریمل به چشم زده شده بصورت طبیعی بلند می کنیم. ولی دراکستنشن لا به لای مژه ها را با تار های مصنوعی از جنس مو پر می کنیم.

در لیفت مژه و لمینت مژه چسب و مواد خارجی روی مژه قرار نمیگیرند در حالی که در اکستنشن این اتفاق می افتد. همچنین لیفت مژه یک روش درمانی محسوب می شود و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. مواد کراتین و مکمل های ویتامینی کاملا ارگانیک که در لیفت مژه استفاده می شوند داخل مژه نفوذ نمی کنند بلکه باعث تقویت مژه ها می شوند و این امر خود به مرور زمان باعث پر پشتی مژه ها می گردد.

اکستنشن مژه | لیفت مژه | لمینت مژه
اکستنشن مژه | لیفت مژه | لمینت مژه

سخن پایانی و پاسخ به سوالات رایج

1. ایا لیفت مژه همان فر است و باعث ریختن مژه می شود ؟

خیر – لیفت از ریشه فر میکند و نه تنها باعث ریزش نمی شود بلکه با مواد تقویتی کراتین و ویتامینه شده که درنتیجه مژه بلندتر و پرتر و مشکی تر میشود.

2. ایا لیفت مژه و لمینت مژه برای نماز و غسل مشکل ایجاد میکند ؟

خیر – زیرا موادی روی مژه نمی ماند که اب از آن ها قادر به عبور کردن نباشد و هیچ مانعی وجود ندارد.

3. آیا لیفت برای مژه های کم و کوتاه هم خوب است و تاثیر دارد؟

بله –  20 تا 30 درصد مژه را بلندتر و پرتر و مشکی تر می کند و باعث تقویت آن ها می شود .

4. آیا برای زنان باردار و شیرده و چشم های حساس و عمل کرده هم قابل استفاده می باشد ؟

بله – چون مواد کاملا گیاهی و بدون کوچکترین ضرر و سوزش می باشند.

دوستان عزیز ممنونم از همراهی شما همچنین و امیدوارم که این مقاله مورد توجه شما عزیزانم قرار گرفته باشد.

در پایان اگر نکته ای ، سوالی و یا تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال می شوم که در قسمت کامنت ها برای ما بگذارید تا باهم تعامل بیشتری داشته باشیم .

نوشته های مرتبط :

تقویت مهارت شنیداری در یادگیری زبان انگلیسی
واژه‌ی Abandon – درس اول – لغت اول | کتاب 504
اشتراک در
اطلاع از
guest
لطفا نام و نام خانوادگی خود را در کادر وارد نمایید.
لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.
در صورتی که دارای وبسایت هستید نشانی آن را وارد نمایید.
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
فهرست
0
دوست داریم نظر شما را درباره این مقاله بدانیم!x
()
x